Τεχνικός Σύμβουλος Δημοσίου Τομέα

H HEADWAY ECONOMIC CONSULTANTS LTD αναζητά έναν/μία έμπειρο-η και επικοινωνιακό-η

Τεχνικό- Σύμβουλο Δημοσίου Τομέα

Ο/Η  Τεχνικός-η Σύμβουλος Δημοσίου Τομέα θα παρέχει υπηρεσίες τεχνικού συμβούλου προς φορείς του δημοσίου και του ευρύτερου δημόσιου τομέα.

Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση μελετών σκοπιμότητας και ωρίμανση έργων δημόσιων φορέων
  • Προσδιορισμός των κατάλληλων χρηματοδοτικών μηχανισμών (πχ ΠΕΠ ΕΣΠΑ) και προετοιμασία των σχετικών τεχνικών εντύπων (ΤΔΠ, ΤΕΠ κλπ.)
  • Παρακολούθηση και Τεχνική Υποστήριξη φορέων στην υλοποίηση έργων (υπηρεσίες Τεχνικού Συμβούλου)
  • Προετοιμασία προκηρύξεων, προσκλήσεων και δημοσίων συμβάσεων
  • Διαχείριση έργων και διαδικασιών στις σχετικές πλατφόρμες (ΟΠΣ, Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ, ΚΗΜΔΗΣ κλπ.)

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Οικονομικής / Θετικής κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στα Οικονομικά/Διοίκηση Επιχειρήσεων ή/ σε συναφές αντικείμενο
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία στο σχεδιασμό και στη διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων έργων
  • Πολύ καλή γνώση του πλαισίου και των διαδικασιών χρηματοδοτήσεων ΕΣΠΑ και δημόσιου τομέα (ωρίμανση έργων, ΤΕΠ, ΤΔΠ, ΟΠΣ κλπ.)
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα σύζευξης των πολιτικών και επιχειρησιακών προτεραιοτήτων του δημοσίου τομέα με τα κατάλληλα και διαθέσιμα εθνικά και ευρωπαϊκά χρηματοδοτικά εργαλεία
  • Ικανότητα ιεράρχησης προτεραιοτήτων και προγραμματισμού δραστηριοτήτων
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα και ευελιξία
  • Αναλυτική σκέψη και οργανωτικότητα

Προσφέρονται:

  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης

Οι ενδιαφερόμενοι-ες παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους στο careers@headway.gr (κωδικός αναφοράς HDC0921). Θα τηρηθεί πλήρης εμπιστευτικότητα.

On Key